רדיוס 100FM
Blog banner

For You

כל החדשות והטרנדים הכי חמים במוזיקה וברשת במגזין אחד בשבילכם!

הקטנת חזה: האם לחכות עד אחרי לידות והנקות?

בפרק התשיעי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” בהגשת הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנו נחשפים לרינה שעברה ניתוח להקטנת חזה שבועיים בלבד לפני הריאיון. לאורך השיחה רינה משתפת בקשיים שהיו לה עוד מגיל ההתבגרות ועד לשלב שהחליטה להקטין את החזה. השאלה המרכזית שעלתה מבחינתה – האם לבצע את הניתוח לפני או אחרי ההיריון? האם חוסר היכולת להניק כתוצאה מניתוח שווה בכדי למנוע את הסבל היומיומי? ומהי הפרופורציה הנכונה לניתוח הקטנת חזה?

 • 03.08.22

  בפרק האחרון לעונה הראשונה של סדרת הפודקאסטים, עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי דנים על דילמות שעולות סביב סוגיית סכסוכי ירושה כאשר ההורים המבוגרים נמצאים בחו”ל והילדים בישראל. איך קובעים את סמכות הדיון – האם בארץ או בחו”ל? מה לגבי שיטות המיסוי? מה המשמעות של “צוואה הדדית”? ומה עושים כאשר חלק מהיורשים בארץ וחלק בארה”ב? בנוסף, משוחחים השניים עם עו”ד שרה שולביץ שמתגוררת בניו יורק, על ההבדלים בין הדין בישראל לדין בארה”ב לגבי שינויים בצוואות ומה זה “כיבוד ערכאות”?

 • 03.08.22

  בהמשך לפרק הקודם, שעסק בתסמונת פולנד, בפרק הזה של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” בהגשת הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, נועה ויעל משתפות את המאזינים/ות במחשבות של נערה מתבגרת שעוברת שינויים גופניים שלא דומים לבני הנוער שבסביבתה, וכיצד מקבלים את ההחלטה לעבור ניתוח בגיל כל כך צעיר? האם מדובר בהחלטה מושכלת? ומהי התוצאה שתספק את המנותחת?

 • 27.07.22

  בפרק השביעי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” בהגשת ד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנחנו זוכים להכיר את אופירה וקרן, אימהות חזקות לילדים בוגרים, שחושפות בפנינו את סיפורם של ילדיהם שעברו שינוי בחייהם כחלק מהליך ההתבגרות. האחד הוא גיא, שעבר שינוי הורמונלי יוצא דופן שהגביל את התנהלותו והשנייה היא נועה שהשינויים של גיל ההתבגרות השפיעו גם עליה. בפרק זה, האמהות חושפות בפני המאזינים מהן המחשבות, הלבטים וההחלטה השיתופית לקיים את הניתוח? מהן השאלות העולות בביצוע ניתוחים קוסמטיים בקרב ילדים?

 • 20.07.22

  בפרק השישי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” בהגשת ד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנחנו מכירים את ויולט, אם יחידנית ל-2 ילדים קטנים, שחושפת את התהליך שעברה במלחמתה בסרטן השד מרגע החשיפה, לאורך התהליך ועד ההחלמה. כחלק מהתהליך שעברה, משתפת ויולט בהחלטתה לביצוע שחזור שד מיידי, כחלק מהתהליך של חזרה לחיים בריאים. ד”ר ארד מסביר מהו התהליך לשחזור השד? כיצד בעזרת שימוש ברקמות ובשומן העור ניתן לבצע את הניתוח המורכב? ועד תמונת הניצחון שבה אמרה בהתרגשות רבה לאמה “אני נקייה”.

 • 20.07.22

  בפרק הזה בסדרת הפודקאסטים על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי”, מספר הד”ר ראול רודריגז יתרונותיה של התזונה הצמחונית, מה דעתו על מוצרי חלב ומדוע כדאי להימנע מהם? איזה סוגי ירקות כדאי יותר לאכול? מהם פירות דלי סוכר וכיצד נכון לשלב אותם בארוחות במשך היום? הד”ר ראול רודריגז מסביר גם כיצד גורמים ליציבות ברמת הסוכר בדם? ומשיב על השאלות, האם בטופו יש יותר ברזל מסטייק אדום? והיכן יש יותר סידן ומגנזיום?

 • 13.07.22

  בפרק העשירי בסדרת הפודקאסטים על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי”, מספר הד”ר ראול רודריגז על  סוגי ההפרעות בתפקוד המעיים, וממה הן נגרמות? איך מזהים מעי רגיז והאם ניתן לטפל בו באופן טבעי? מהם החיידקים הטובים? עד כמה צריכה קבועה של  פירות וירקות יכולה לשפר את בריאותנו? עוד מסביר הד”ר רודריגז, איך זה קשור למזון ללא סיבים תזונתיים, למוצרי חלב ולגלוטן? וכיצד ההפרעות האלה בתפקוד המעיים משפיעות על איכות החיים?

 • בלי פילטרים
  13.07.22

  בפרק החמישי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” בהגשת ד”ר אודי ארד,  מומחה בכירורגיה פלסטית, אנחנו נחשפים לגלית, עו”ד בעשור החמישי לחייה, המשתפת את המאזינים בסודות הטיפוח שלה והתחזוקה השוטפת בטיפולי העור והפנים, הפידבקים שמקבלת בשיגרה. ד”ר ארד וגלית דנים בשאלה האם ישנו דבר כזה “יותר מדי” בתחום ההזרקות? מהם הגבולות שהופכים את טיפול הפנים למוגזם וגס?

 • 06.07.22

  מה ההבדל בין כאב ראש למיגרנה? בפרק התשיעי בסדרת הפודקאסטים על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי” , מספר הד”ר ראול רודריגז על דרכי הטיפול בכאבי ראש במסגרת הרפואה הסינית ומה עושה בגוף חיידק “ההליקובקטר”? כיצד מטפלים בדיקור סיני ובצמחי מרפא, מה דעתו על תרופות נוגדי כאבים? דרכים לאבחנת הכאבים וחשיבות הטיפול בשיאצו.

 • 06.07.22

  בפרק הרביעי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” עם הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנו מכירים את יפית וענבל, שתי נשים דתיות, אמהות, שמספרות על השינוי שעברו, ברמה הפיזית וברמת איכות החיים שלהן, לאחר שביצעו ניתוח להקטנת חזה. האם ההשתייכות למגזר הדתי עלולה להשפיע על ההחלטה של נשים לפנות לכירורג פלסטי? איך הניתוח השפיע על חייהן? ואיך הקרובים שלהן הגיבו לשינוי?

 • 29.06.22

  מהי החשיבות שלהם ומתי מכינים אותם? בפרק זה דנים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי, בשאלות העולות לגבי חתימה על הסכמי ממון והסכמי גירושין. מה זה “חוק יחסי ממון” ומהי המשמעות של “הטמעה לנכס”? איך קובעים מה רושמים בהסכם גירושין לגבי ענייני משמורת ומזונות, וחלוקת הנכסים?

 • 29.06.22

  בפרק הזה בסדרת הפודקאסטים על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי”, מספר הד”ר ראול רודריגז על הפילוסופיה הסינית ועל האסכולות השונות ברפואה הסינית. איך מטפלים בכאבי מחזור, בבעיות במערכת העיכול ובכאבי גב וצוואר? האם דיקור יכול לסייע גם להקלה בבעיות ריכוז? ומה כולל הטיפול הטבעי בשלבקת חוגרת שמושתת על העיקרון הסיני של “להקיף את הדרקון”?

 • 22.06.22

  בפרק השלישי של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” עם הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנחנו נחשפים לאמיר, צעיר בגיל 23 מהמגזר הערבי, טרנסג’נדר, שקיבל החלטה לעבור ניתוח לשינוי מין מאישה לגבר. אמיר מספר על רגעים בחייו, התחושות מגיל ילדות, המחשבות וההחלטות שהביאו אותו לעבור את ההליך. בין היתר, משתף אמיר באירוע אלימות קשה שחווה בגיל 18 שהביא אותו לברוח מהמקום בו גדל. ד”ר ארד מתאר את השלבים שעבר אמיר, הליך השינוי הגנטלי עד לתוצאה הסופית והשלמה, חיצונית ופנימית.

 • 22.06.22

  בפרק השני של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” עם הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, אנחנו נחשפים לאמילי, רעייה ואימא לשלושה ילדים שעברה ניתוח כפול, המכונה בשפה המקצועית “Mommy Makeover”, לעיצוב החזה ועיצוב הבטן, הליך שלרוב מגיע אחרי לידות והריונות. אמילי מספרת על הרגע שגרם לה להחליט לבצע את הניתוח, על השינויים הגופניים שעברה לאורך הלידות, משלב שינוי של החזה ועד לשינויים של הבטן. לאורך התקופה שלפני ההחלטה לביצוע הניתוח, משתפת אמילי את המאזינים בניסיון לפתרון “התופעה” על ידי עיסוק בספורט, והאם היו התלבטויות בדרך לביצוע הניתוח?

 • 22.06.22

  איך מסדירים את הנכסים והנחלות כדי למנוע סכסוכים? בפרק זה דנים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי, בכמה סוגיות, מה זה “בן ממשיך בנחלה” ואיך זה מסתדר עם צוואה לחלוקה הוגנת?

  האם יש כאן התנגשות בין דיני קניין לבין דיני יורשה? מהם הפתרונות האפשריים? איזה מנגנון פיצוי יכול להתאים והאם ניתן מראש לעשות הסדרים מול רשות מקרקעי ישראל לרכישת הבעלות המלאה בנחלה?

 • 22.06.22

  בפרק השביעי בסדרת הפודקאסטים על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי”, מספר הד”ר ראול רודריגז מהם הגורמים העיקריים למחלות החורף השכיחות כמו שפעת ודלקות אוזניים, ועל הדרכים הטבעיות לטיפול בהן. ד”ר רודריגז מסביר על הטיפול בדיקור סיני בהגנה על הגוף מפני זיהומים, מהו שמן אורגנו ומה דעתו על החשיבות בצריכה קבועה של ויטמין D כדי לטפל במחלות ויראליות וגם למניעת מחלות כלי דם ולב?

 • 15.06.22

  עד כמה נפוצה המודעות לבעיות מיניות אצל צעירים?  מהם הסיבות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות לחוסר בחשק מיני וקשיים בתפקוד המיני?

   

  הד”ר ראול רודריגז מספר בפרק הזה בסדרה “ד”ר תציל אותי” על דרכי הטיפול בבעיות בתפקוד המיני, על החשיבות להקפיד על תזונה נכונה, להתמיד בפעילות גופנית, ולבדוק את רמת ההורמונים שלנו. ד”ר רודריגז מסביר גם כיצד פגיעה בתפקוד כלי הדם של איברי המין אצל נשים וגברים קשורה לסכנה להתקף לב ומה אפשר לעשות גם בגיל מבוגר?

 • 15.06.22

  איך ממנים מנהל עיזבון? כיצד מעריכים שווי ברוטו ונטו של נכסים? מה עושים כאשר אין חלוקה דיפרנציאלית וכולם נרשמים על כל הנכסים? בפרק זה, עוסקים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין גלעד המאירי בהיבטים השונים של הפעולות המרכזיות של מנהל העיזבון: באיזה אופן מחלקים את הנכסים בהתאם למיסוי שונה ובהתאם לשיקולים האישיים של היורשים, ומתי בית המשפט מתערב?

 • 13.06.22

  בפרק הראשון של סדרת הפודקאסטים “בלי פילטרים” עם הד”ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית, מתארת המטופלת סאבין על הניתוח שהפך לאחד השינויים הכי גדולים בחייה, ניתוח להקטנת חזה. סאבין, בת 71, מספרת על החוויה שעברה בתקופה שקדמה לניתוח (שהתבצע לפני מספר חודשים), ההחלטה שגרמה לה לעבור את הניתוח, השלבים שעברה עד ליום הניתוח, מה הכי הפתיע אותה בתהליך? ומהו השינוי שעשתה בחיים המקצועיים שלה בעקבות הניתוח שעברה?

 • 08.06.22

  בפרק החמישי בסדרת הפודקאסטים ד”ר תציל אותי, מספר הד”ר ראול רודריגז מהם הסימנים לדמנציה ולאלצהיימר ומהן הסיבות שמובילות לכך? כמה דמנטים יש בישראל?

  בנוסף, מה עושה גלוטן לגוף ומהי המשמעות של תת פעילות בלוטת התריס? האם החזרת הורמונים לא סינתטיים יכולה לטפל גם במחלקת הפרקינסון וגם בדמנציה? איך עושים ספורט למוח ומשפרים את התפקוד המוחי,  מהי ההשפעה של בדידות על בריאותינו ולמה חשוב כל כך לרקוד?

 • 08.06.22

  מה עושים היורשים ללא צוואה מוגדרת והאם הם יכולים לדרוש פירוק שיתוף? איזה זכויות יש לבן הזוג ולבת הזוג לפי החוק? מה קובעת “צוואה הדדית”? בפרק זה, דנים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין גלעד המאירי בסוגיות העולות לגבי הכנת צוואות ופסילתן, ועל שאלות העולות במהלך הסכסוכים בדיני ירושה: לפי אילו סיבות אפשר להתנגד לצוואות? איך מתמודדים עם זיוף חתימה? איך מוכיחים כשירות? ומה זה השפעה בלתי הוגנת על כותב הצוואה?

 • 01.06.22

  איך מחשבים מזונות? כיצד בית המשפט מחשב את החוסן הכלכלי של ההורים? האם החוסן הכלכלי כולל גם הכנסות שוטפות מנכסים מניבים? מה קורה במידה והורה לא יכול לשלם? מהי המהפכה בתחום המזונות משנת 2017? בפרק זה, מספרים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי גם על פס”ד התקדימי של ביהמ”ש העליון בעניין משמורת משותפת, מה קובע בית הדין הרבני ומהי ההיררכיה ביניהם?

 • 25.05.22

  מה קורה בהליך גירושין כאשר אחד הצדדים תובע פירוק שיתוף במקרקעין? מה תפקידו של בית המשפט לענייני משפחה? האם בית הדין הרבני יכול לעצור את פירוק השיתוף? מה זה “צו מדור ספציפי” ומה קובע הליך של “שלום בית”? בפרק השישי בסדרה, מספרים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי מהם ההיבטים הכלכליים שצריך לקחת בחשבון והאם אפשר להכניס צד שלישי כדי לזרז את ההליך?

   

 • 25.05.22

  מערכת העיכול והחיידקים הטובים. בפרק השלישי בסדרת הפודקאסטים החדשה על רפואה טבעית – “ד”ר תציל אותי” מספר ד”ר ראול רודריגז על חיידקי המעיים והקשר לדחף לפחמימות ולסוכרים. כיצד מאבחנים זיהומים? באיזה אופן נלחמים במזהמים ומחזקים את מערכת החיסון? מהן הדרכים לטפל בהליקו-בקטר ובקנדידה, ואיך זה משפיע על החומציות בקיבה, שיעול וצרידות, ומחלות כלי דם ולב?

   

   

 • 18.05.22

  למה לתת מתנה דווקא עכשיו? איך זה קשור לתביעת פיצויים? האם נותן המתנה יכול להתחרט? מהן אפשרויות היציאה שלו? איזה סוגי מתנות נדל”ניות קיימות והאם מדובר בעסקה לכל דבר ועניין? בפרק הזה, מנתחים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי את המצבים האפשריים במידה והמתנה עדיין לא נרשמה בטאבו, ואת ההיבטים המיסויים של התהליך הזה.

 • 18.05.22

  מה זה “אנדרופאוזה”? מהם סימני גיל המעבר אצל גברים? ומדוע הורמוני המין דועכים ויורדים ? בפרק השני בסדרת הפודקאסטים החדשה על רפואה טבעית -” ד”ר תציל אותי” , מספר ד”ר ראול רודריגז  על השיטה לשמור על רמת הורמונים גבוהה, על רמת הפרשת “הטסטוסטרון” והקשר לאורח החיים שלנו  ולפעילות גופנית. איך אפשר להפחית את רמת השומן ולחזק את מערכת החיסון? מה זה “הורמון הנעורים”?  איך מחזירים את הורמוני המין ומהו פרופיל הורמונלי?

   

 • 11.05.22

  מה קורה בעסקת נדל”ן שאחד השותפים לה נפגע מבחינה בריאותית והופך ל”חסוי” בהגדרה המשפטית?  איך קובעים מי יהיה האפוטרופוס שלו ואיך זה ישפיע על המשך בניית הפרויקט הנדל”ני? בפרק הזה, מספרים עו”ד זיו בייטל ושמאי המקרקעין, גלעד המאירי מהם הפתרונות למצב המשפטי הזה, האם השותפים צריכים למכור את הפרויקט ומה זה בדיוק “ייפוי כוח מתמשך”?

 • 11.05.22

  בסדרת הפודקאסטים החדשה על רפואה טבעית -” ד”ר תציל אותי” , מספר ד”ר ראול רודריגז על הסודות לשמירה על אורח חיים בריא, ועל זוויות חדשות להבנת בעיות רפואיות והטיפול בהן.

  בפרק הראשון נדבר על “מנופאוזה”- תופעה טבעית של הפסקת מחזורי הווסת. מהם הסימנים של גיל המעבר אצל נשים? מהם נוירו-טרנסמיטוריים? איך זה קשור לדיכאון אחרי הלידה? מה הפתרון לחוסר בהורמונים?  מתי כדאי להתחיל את הטיפול ההורמונלי? מה ההבדל בין מתן הורמונים סינטטיים להורמונים טבעיים? וכיצד מתאימים את הטיפול באופן אישי עבור כל מטופלת?

 • 27.04.22

  רז בכר, מהנדס מערכות מידע בהכשרתו, מוביל את האסטרטגיה של מייקרוספט מול  הסטארט-אפים בישראל. בכר מספר  לד”ר אסתר לוצאטו על התוכניות הייעודיות לקידום מיזמים, ועל האקסלרטור החברתי של מיקרוסופט, AI for Good, המתמקד בתחומי קיימות, נגישות, זכויות אדם, מורשת ובריאות. בפרק הזה, תוכלו להכיר גם את המיזם שמסייע להורים של ילדים עם מוגבלויות וגם את המיזם שמספק פתרונות לניווט בתוך מבנים, לאנשים עיוורים.

 • 27.04.22

  מתגרשים? מה עושים כאשר אחד הצדדים לא רוצה למכור את הנכס המשותף?  איך אפשר לחלק חצי דירה? מה המשמעות לכך שבית משפט מוציא צו לפירוק שיתוף? איפה נכנסים לתמונה כונס הנכסים והשמאי ? בפרק הזה של סדרת הפודקאסטים, מספרים עו”ד זיו בייטל וגלעד המאירי ממה צריך להיזהר בתהליך “פירוק השיתוף” ואיך בדיוק קובעים את שווי הנכסים.

 • 20.04.22

  האם צריך לשנות את שיטת הממשל? כיצד צריכים להיראות היחסים בין הדרג המקצועי לדרג הפוליטי? עו”ד אלי מוגילבסקי, מנכ”ל המרכז להעצמת האזרח, מספר על הצורך ברתימת הטכנולוגיה לשיפור האמון ויכולת קבלת ההחלטות של הדרג הפוליטי בישראל. בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו הם דנים על חשיבות הפלטפורמה הטכנולוגית ליצירת מדדים ויעדים תוצאתיים, על סוגיית מעבר בסיסי צה”ל לנגב וגם על הדרכים להתמודד עם האלימות בחברה הערבית.

 • 20.04.22

  איך עושים צוואה? כאשר מחלקים נכסים בצוואה ישנם שיקולים כלכליים, מיסויים ואישיים. מה קורה כאשר המוריש נותן לשני הילדים נכסים עם אותו שווי כיום ועם שווי עתידי אחר?

  האם לתת לכל ילד חלק יחסי בנכסים? למה במקרה כזה הילדים עלולים לשלם הרבה יותר מיסים ולהיכנס להרבה יותר סכסוכים? בפרק השני בסדרת הפודקאסטים של עו”ד זיו בייטל וגלעד המאירי תוכלו להבין טובה יותר את הליכי הירושה ואת ניתוח הנכסים והכספים כדי לחסוך יותר כסף ומריבות בתוך המשפחה.

 • 13.04.22

  סדרת פודקאסטים חדשה על ענייני משפחה ונכסים בהגשת עו”ד זיו בייטל – מומחה בדיני משפחה וירושות, וגלעד המאירי – כלכלן, ושמאי מקרקעין. מדי שבוע הם מדברים על סוגיות משפטיות שבהן בני משפחה נאלצים להתמודד עם מקרים שבמרכזם עמדו דילמות של רכוש ונכסים.

  בפרק הראשון העוסק בירושות, עולות השאלות: איך עדיף לתת ירושה? צוואה או תהליך של “העברה בחיים”? “העברה בחיים” מעניקה לילדים תחושה של ביטחון פיננסי ופסיכולוגי אבל גם עלולה לסבך את ההורים עם גורמים מצד ג’, מהי דרך המלך? איך מחשבים את המיסוי? וכיצד אפשר להימנע מסכסוכי ירושה בבתי המשפט ? זאת ועוד בפרק הראשון בסדרה.

 • 13.04.22

  שגיא בר, מנכ”ל המרכז לחינוך סייבר, זרוע של קרן רש”י, מספר על הצורך להגדיל את המגוון החברתי בהייטק הישראלי ועל המימון שנותן צה”ל למימוש המטרה הזו. בר וד”ר אסתר לוצאטו משוחחים על תוכנית “מגשימים” שמעניקה את הכלים הטכנולוגיים לילדים שגרים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. בפרק תוכלו לדעת גם כמה אחוזים מבוגרי התוכנית מתגייסים ליחידות סייבר וטכנולוגיה בצה”ל, והאם ראשי ערים ומנהלי בתי ספר מסייעים למימוש החזון?

 • 05.04.22

  איך החברה הישראלית יכולה ליהנות יותר מפירות ההייטק? ד”ר עמי אפלבום, יו”ר רשות החדשנות, מדען, יזם, מנהל עסקי, תפעולי וטכנולוגי בכיר בחברות היי טק, מספר על הצורך להטמעת הטכנולוגיות החדשניות בכל ענפי המשק ובכל תחומי החיים. ד”ר עמי אפלבום מסביר בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו איך לפתח אקוסיסטם של ההייטק בפריפריה בזיקה לעוגנים אזוריים. ישראל ידועה בתור אומת הסטארט-אפ, ורשות החדשנות פועלת להפוך את ישראל ל”סמארט-אפ ניישן”, כדי לאפשר לסטארט-אפים להתפתח לחברות שלמות וגדולות, ולהרחיב את מעגל העוסקים בהייטק לפריפריה החברתית.

 • 30.03.22

  היזמית העסקית-חברתית, חנה רדו, מספרת על מגוון המיזמים בפריפריה וביניהם: מדבר תשעשרה ומקאן ואלי במצפה רמון, ועל החשיבות של שילוב קריירה עם פעילות חברתית. חנה שגדלה בבית של הורים ניצולי שואה מדברת עם ד”ר אסתר לוצאטו על החשיבות של הערכים והיכולת לתת ולקבל, ועל השביתה שארגנה בצעירותה תוך כדי נגינה באקורדיון.

 • 23.03.22

  מה תפקידה של המדינה בטיפוח שוויון הזדמנויות בעסקים? רמזי חלבי, דוקטור לכלכלה, מרצה, איש עסקים והעומד בראש ארגון “צופן” שמטרתו קידום חברה משותפת באמצעות פיתוח ההייטק בחברה הערבי. חלבי, ששירת כעשרים שנה בצה”ל, והיה גם ראש המועצה המקומית דאלית אל-כרמל מספר על האפשרויות לשיתוף פעולה בין ראשי רשויות כדי לקדם את הכלכלה ומסביר כיצד ניתן להכשיר ולשלב יותר ערבים ישראלים בתעשייה.

 • 16.03.22

  למה בישראל יש הון אנושי כל כך מוצלח בתחום ההייטק? איך ידע ופרקטיקה מסייעים לקידום אחריות תאגידית? ד”ר מעיין אגמון וסתיו בר שני הקימו יחד את “מרכז קיימא”, מרכז הכשרה לחדשנות חברתית ויזמות אימפקט באוניברסיטת חיפה. בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו, הן מספרות על תפקידה של האקדמיה בשינויים חברתיים וסביבתיים בקהילות גדולות ועל משמעותם של ערכים וצדק חברתי.

 • 08.03.22

  נטלי וידל, שותפה ומנהלת בקהילת “יזמיות”, מספרת לד”ר אסתר לוצאטו על הקהילה שפועלת לקידומה של יזמות נשית ולהגדלת מספר הנשים במיזמים בתחום ההייטק והביוטק. הקהילה מאפשרת הנגשת ידע והקניית כלים מקצועיים, תמיכה ועזרה הדדית בין נשים, יצירת הזדמנויות בארץ ובחו”ל, חבירה לשותפים אסטרטגיים ובנייה של רשת תמיכה מקיפה. הקהילה מפיקה גם את הגרסה המקומית של She Loves Tech, תחרות הסטארט-אפים הבינ”ל הגדולה ביותר בעולם לנשים.

 • 02.03.22

  רויטל ביתן, מנהלת תחום אחריות תאגידית באינטל ישראל מסבירה על הפרוייקטים שחושפים את הקהילה לטכנולוגיות חדשניות.  רויטל ביתן מספרת לד”ר אסתר לוצאטו איך הטכנולוגיה מקשרת בין מגזרים שונים באוכלוסיה בישראל, מדוע פתחה בלוג שמטרתו עשיית הטוב, ומהם היעדים החברתיים והסביבתיים לדעתה לעשור הקרוב?

 • 23.02.22

  ד”ר אסטורה מודנה, דוקטור לפיזיקה גרעינית, עלה לישראל מאיטליה, וכיום שותף מנהל בקרן ההון סיכון Terra Venture Partners. ד”ר מודנה מספר לד”ר אסתר לוצאטו איך הצליח להביא יזמים לפריפריה, ומדוע תעשיית ההייטק הישראלית משגשגת דווקא בתקופת משבר הקורונה? הוא חושף גם מהן התכונות הייחודיות שיש להייטקיסטים הישראליים ואיך מחברים בין ציונות לעסקים.

 • 16.02.22

  הרב משה פרידמן, יזם הייטק חרדי ישראלי, מייסד  ארגון קמא-טק, מספר כיצד הארגון מחבר בין עובדים ועובדות מהמגזר החרדי לבין ענקיות ההייטק. ההכשרות הטכנולוגיות של הארגון מאפשרות ליותר מאלפיים חרדים מדי שנה לרכוש את הידע הדרוש כדי להיכנס לעולם ההייטק. בפרק, הרב משה פרידמן מספר לד”ר אסתר לוצאטו על ההזדמנות לקהילה החרדית ועל החשיבות של ההכשרות הללו לכלכלה הישראלית.

 • 07.02.22

  בן אלפי, השלים קריירה של 25 שנה בחיל האוויר ומספר איך הקים את חברת Blue White Robotics, חברה שהופכת טרקטורים בחקלאות לרכבים אוטונומיים. החברה מפתחת פלטפורמה לניהול ושליטה מרחוק של עשרות עד מאות כלים אוטונומיים אוויריים וקרקעיים, שפועלים גם בתנאי מזג אוויר קשים, כרגע בארה”ב, אירופה ואוסטרליה. בן מספר לד”ר אסתר לוצאטו מהם החזון והערכים של החברה, ואיך שילוב עובדים עם צרכים מיוחדים דווקא מעודד משקיעים מחו”ל.

 • 27.07.21

  דפנה גבר ליפשיץ, מנכ”לית עמותת “תפוח”, הפועלת לצמצום פערים חברתיים בישראל מסבירה איך ההכשרה שהעמותה נותנת מאפשרת ליותר ממיליון צעירים ומבוגרים לממש את זכויותיהם ולהגשים את הפוטנציאל שבהם. בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו, מספרת גבר ליפשיץ כיצד הצליחו לממן ולחלק אלפי מחשבים בפריפריה ומדוע יש דרישה כל כך גבוהה למתכנתים בשוק התעסוקה?

 • 19.07.21

  מרגישה לא בטוחה בדרך חזרה הביתה? רוצה לסייע גם לנשים אחרות? נטע שרייבר גמליאל מייסדת שותפה ומנכ”לית בחברת הסטארט אפ SafeUp מסבירה, בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו, איך כל אחת יכולה לקחת חלק ביצירת מרחב בטוח יותר. האפליקציה מאפשרת למשתמשות להיעזר בה כאשר הן נתקלות בסכנות ממשיות או פוטנציאליות וזקוקות לתמיכה בזמן אמת. מדובר ברשת חברתית המבוססת על קהילות מקומיות של נשים שעברו הדרכה ויכולות לתת מענה בשיחת טלפון או בשיחת וידאו, תוך איתור המיקום המדויק של הפונה. נטע מספרת מהו המודל העסקי של המיזם הזה, ואיך נשים מתימן וממרוקו נחשפו לאפליקציה?

 • 13.07.21

  האם תהליכי המיון ליחידת 8200 מאפשרים מתן הזדמנות שווה למועמדים שמגיעים מהפריפריה? האם יש יותר נשים או יותר גברים ביחידה? מהי עמותת בוגרי 8200 ואיך היא מסייעת לילדים בבתי הספר להתעניין בלימודי סייבר? קרן הרשקוביץ חברת הנהלה בעמותת בוגרי יחידת 8200 ומייסדת –שותפה של תוכנית Woman2Woman עונה על כל אלה בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו, ומספרת גם על התוכנית שכוללת מנטורינג על ידי הנשים החזקות במשק, לצד אירועים, מפגשים וסדנאות.

 • 06.07.21

  רות פולצ’ק יזמית סדרתית, מגלה איך כל כך הרבה יזמים/ות ישראלים מצליחים להגיע להישגים בינלאומיים ועל התמיכה המשמעותית של רשות החדשנות ושל האקדמיה בישראל. בשיחה עם ד”ר אסתר לוצאטו, מספרת פולצ’ק על הסטארט אפ Less Tests שמאפשר לעשות פי חמש בדיקות קורונה באותה עלות ורק על ידי תוכנה, ועל קהילת She Codes שכוללת כבר עשרות אלפי נשים בישראל והוקמה במטרה לשלב כמה שיותר נשים בתעשיית ההייטק.

 • 01.07.21

  פרופ’ רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר, רופאה וחוקרת מספרת לד”ר אסתר לוצאטו על החשיבות של תמיכה ממשלתית להתגייסות לפרוייקטים לאומיים בנגב, מסבירה מהו השילוב המנצח של נשים וגברים בדרגות הניהול הבכירות, והאם משבר הקורונה מאפשר ליותר נשים להשתלב בתפקידים אטרקטיביים?

 • 24.06.21

  כפיר דמרי, מהנדס ויזם ישראלי, ממייסדי עמותת SpaceIL ששיגרה את החללית “בראשית” לירח, מספר לד”ר אסתר לוצאטו איך הם הצליחו לגייס 100 מיליון דולר למימון הפרויקט, וליצור את החללית הכי קטנה אי פעם. דמרי מסביר גם כיצד הם שילבו שני מיליון תלמידים והפכו אותם לנוסעים דיגיטליים בחללית, וחושף את “בראשית 2” ומספר איזו אינפורמציה הם רוצים להביא מהירח, ואיך זה קשור לאיחוד האמירויות?

 • 15.06.21

  ססיל בליליוס, ראש תחום אימפקט וקיימות בקרן “פיטנגו” מסבירה כיצד העולם החברתי והסביבתי צריך להיות שזור בתוך המוצר במודל העסקי, מהם ההבדלים ברגולציה בין אירופה לארה”ב ומדוע ממשל ביידן מהווה בשורה גדולה לתחום האימפקט

 • 07.06.21

  השאלה הזו מאתגרת ארגונים כבר שנים רבות. אחת הדרכים היא התנדבות ושילוב בין חדוות היצירה למתן פתרונות טכנולוגיים לקהילה. דור לוי, חוקר אבטחה באינטל מספר על שיתוף הפעולה עם בית החולים אלי”ן – מרכז לשיקום ילדים ונוער, מסביר איך רובוטים יכולים לסייע לילדים המאושפזים ומה הקשר לשכונת מוסררה בירושלים

 • 30.05.21

  זיקה אב-צוק, סמנכ”לית פיתוח עסקי בסיסקו, מספרת על רשת האבים דיגיטליים בפריפריה המאפשרת לחבר עמדות הדרכה ועבודה בנקודות מרוחקות, ומסבירה על החשיבות של שילוב בין דיגיטציה ואחריות חברתית. האזינו לפרק ההמשך של “לחיות את החזון” – ד”ר אסתר לוצאטו מארחת את זיקה אב-צוק.

 • 30.05.21

  זיקה אב-צוק, סמנכ”לית פיתוח עסקי בסיסקו, מספרת על רשת האבים דיגיטליים בפריפריה המאפשרת לחבר עמדות הדרכה ועבודה בנקודות מרוחקות, ומסבירה על החשיבות של שילוב בין דיגיטציה ואחריות חברתית. האזינו לפרק של “לחיות את החזון” – ד”ר אסתר לוצאטו מארחת את זיקה אב-צוק.

 • 26.04.21

  דדי פרלמוטר, ששימש בתפקיד סגן נשיא בכיר בחברת אינטל העולמית מסביר איך הקהילה הטכנולוגית והיזמית נרתמת למשימות לאומיות, כיצד ניתן לשלב יותר ערבים ישראלים בהייטק ומדוע וויתר על הפוליטיקה? האזינו לפרק של “לחיות את החזון” – ד”ר אסתר לוצאטו מארחת את דדי פרלמוטר.

 • 26.04.21

  מאיה גורה, יזמית חברתית, בוגרת תואר שני בקרימינולוגיה קלינית באוניברסיטת בר אילן מספרת איך הצליחה לעשות שלושה אקזיטים, כיצד זה קשור להתנדבות בבית הכלא והאם כדאי להקים מיזם יחד עם בן הזוג? האזינו לפרק של “לחיות את החזון” – ד”ר אסתר לוצאטו מארחת את מאיה גורה.

 • 24.05.20

  “הלב שלי” ו-“אין יותר מועדונים”, אלה שני השירים שאיתם החליט דניס לויד לפוצץ את הרשת בפעם הראשונה בעברית. ומה ישי ריבו חשב על הביצוע?

 • 12.05.20

  קבלו את כל השירים שבעונה הראשונה של התוכנית הפופולרית “Too Hot To Handle”

 • 10.05.20

  חמשת השירים החדשים והנכונים

 • 06.05.20

  הלייבים הנצפים ביותר באינסטגרם

 • 02.02.20

  מדי שבוע בתוכנית הקלאב שלנו “ליין אאוט” (שישי, 22:00) אנחנו מביאים לכם את הטרקים הכי חדשים ובולטים במוסיקה האלקטרונית.

 • 30.01.20

  הטיפים של ג’ני בלום לכתיבת ההקדשה המושלמת

 • 30.01.20

  מהם 6 הדברים שיתרחשו בעולם המוזיקה בעשור הנוכחי?

 • 30.01.20

  השירים של היום נגמרים בקאט

 / 
מנגן עכשיו

TWILIGHT TIME